Szlakiem podkowca

Forum.Przyroda.org

Kontakt

Jolanta Węgiel
Wydział Leśny
Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu
ul. Wojska Polskiego 28
60-651 Poznań

Mapa strony

  • Unique Visitor:308,889
  • Visitors:
    • Today:19
    • This year:9,067

A dlaczegóżby nie pozwolić sobie na ciągłe wakacje? I to z Duchami? Takie właśnie udało się nam urządzić w Parku Krajobrazowym Puszczy Knyszyńskiej.

 

              W przestrzeni parkowej Białegostoku ustawiono w maju tego roku budowlę, która ma być ściśle powiązana z nietoperzami. Sprawa zaczęła się już w roku 2018 w ramach Budżetu Obywatelskiego. Brawa za inicjatywę! Ciekawe co jest w wieży i jaką pełni rolę?

Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Nietoperzy zaprasza osoby chętne do współtworzenia czasopisma o nietoperzach - nadarza się okazja do wzięcia udziału w webinarze na ten temat. 
 
Uwzględniając ustalenia z I Zjazdu OTONu istnieje potrzeba kontynuacji dyskusji na temat wydawania czasopisma "Nietoperze" i przedstawienia kolejnych propozycji w tym zakresie.
Zaproszenie kierujemy do osób z zacięciem redaktorskim, autorskim, recenzenckim, naukowym, artystycznym itp., jednocześnie zainteresowanych nietoperzami w stopniu szczególnym.
 

Jak to zrobić, żeby je usłyszeć? Z nietoperzami nie jest to takie proste, bo tylko niektóre dźwięki tych zwierząt człowiek jest w stanie uchwycić. Znaczna większość tego, co "mówią" nietoperze jest poza zakresem naszej słyszalności. Na pomoc idą technologie przetwarzające głosy nietoperzy do postaci, z której możemy już co nieco wywnioskować.

Strony